"Będziemy walczyć do końca!"

Wiadomości

• Świetna passa przerwana
    01.05.2013, 16:05:37 - Maciej Dorożko | I zespół | Wyślij | Odsłony: 1239

Świetna passa przerwanaZnakomita seria piłkarzy Prochowiczanki została przerwana. P 8 meczach z rzędu bez porażki "Gieksa" uległa dzisiaj Motobi 0:2 (0:1).

Dzisiejsze spotkanie rozgrywane było w ramach 18., zaległej kolejki, która pierwotnie miała odbyć się 23 marca, a więc na inaugurację rundy wiosennej. Majówka i mecz w środku tygodnia nie miały najlepszego wpływu na podopicznych trenera Pedryca, którzy niestety musieli uznać wyższość odradzającego się zespołu z Kątów Wrocławskich. Przypomnijmy, że odkąd do klubu wrócił jej wieloletni prezes Pan Józef Białek, zespół od razu zaczął grać lepiej (z 4 wiosennych meczów Motobi wygrało 3).

Motobi - Prochowiczanka: galeria zdjęć (32 zdjęcia)

Do naszego zespołu wrócili nieobecni ostatnio Antosiewicz, M.Wojciechowski oraz Babeczko, a na zmiany wchodzili Węgłowski i K.Wojciechowski. Niestety, teoretycznie silniejszy skład w porównaniu ze spotkaniem ze Szprotawą nie osiągnął równie dobrego wyniku.

Prochowiczanie nie najlepiej weszli w to spotkanie. Od pierwszych minut inicjatywę przejęli gospodarze, którzy stworzyli kilka dobrych okazji pod bramką Marusiaka. Pierwsza próba Wróbla zakończyła się na poprzeczce, a kolejna Mierzwy przyniosła już powodzenie. Zawodnik Motobi uderzył z woleja po akcji Pałysa z Januszem nie dając szans Marusiakowi. Kolejne próby piłkarzy z Kątów Wrocławskich kończyły się na naszym bramkarzu. Drugie 20 minut tej części gry to już przewaga naszego zespołu. Dobrą okazję zmarnował Niewdana, który z ostrego kąta próbował umieścić piłkę w siatce, ale uderzył nieczysto, czubkiem buta i w rezultacie futbolówka znalazła się... na aucie. Chwilę przed gwizdkiem na przerwę wyrównać mógł Wasilewski, ale po dobrym dośrodkowaniu przestrzelił głową z najbliższej odległości.

Po zmianie stron zagraliśmy dużo odważniej, ale bez rezultatu. Tuż po wznowieniu gry szansę miał Węgłowski, ale jego strzał minął słupek bramki Anisimowicza. Ofensywna gra spowodowała to, że odsłanialiśmy tyły, co mogli wykorzystać gospodarze. Po jednej z ich akcji "sam na sam" z Marusiakiem znalazł się Wilkusz, ale jego próba lobowania naszego bramkarza nie powiodła się. Motobi dobiło nas w 83. mnucie gry po... rzucie rożnym dla nas. Szybka kontra Motobi zakończyła się faulem Marusiaka na Mierzwie i w efekcie celnym strzałem Galusia z rzutu karnego. Za to przewinienie bramkarz "Gieksy" otrzymał czerwony kartonik i kończyliśmy mecz w "10". Mamy jednak duże wątpliwości co do decyzji sędziego. Naszym zdaniem Marusiak idealnie wyłuskał piłkę spod nóg Mierzwy, napastnik miejscowych nadepnął na rękę naszego bramkarza i się teatralnie przewrócił. Tą decyzją arbiter podsumował swoją słaba postawę w tym spotkaniu. W tej części gry szansę miał także Wasilewski, ale będąc tuż przed Anisimowiczem trafił tylko w boczną siatkę.

To nie był nasz dzień, podobnie zresztą jak sędziego, który wraz ze swoimi asystentami podejmował czasem niezrozumiałe decyzje. Mimo postawy "sprawiedliwych" należy przyznać, że Motobi było zespołem lepszym i wygrało zasłużenie. Zachowaliśmy 4. lokatę w tabeli, którą jednak utrzymać będzie niezwykle ciężko. W najbliższą sobotę do Prochowic przyjeżdza wrocławska Ślęza, która wiosną jeszcze nie przegrała. Zapowiada się niezwykle emocjonujący pojedynek, na który już teraz zapraszamy wszystkich kibiców.

Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Prochowiczanka 2:0 (1:0)
    Bramki: Mierzwa 10', Galuś 85 (k.)

Żółte kartki: Pałys (Motobi) - M.Kula, Węgłowski, Niewdana, Antosiewicz (Prochowiczanka)

Czerwona kartka: Marusiak 83' (za faul)

Motobi: Anisimowicz - Kotwicki, Parada, Ożga, Galuś - Wilusz (85' Nowak), Mierzwa, Pałys (70' Bagiński), Kurek (75' Pawlak) - Janusz, Wróbel (82' Juchno).

Prochowiczanka: Marusiak - P.Kula, Antosiewicz, M.Wojciechowski, M.Kula - Niewdana (60' K.Wojciechowski), Dudka (30' Węgłowski, 84' Kijewski), Babeczko, Wyżga (65' Miśta), Ogórek - Wasilewski.